خدمات مشتریان 84223

22 درصد سود قطعی بیمه معلم به حساب اندوخته بیمه گذاران بیمه زندگی و سرمایه گذاری واریز شد

به گزارش روابط عمومی بیمه معلم، این شرکت بیمه ای برای هشتمین سال پیاپی موفق شد سود مشارکت در منافع مناسبی نسبت به سود تضمینی سال 97 به بیمه گذاران بیمه های زندگی و سرمایه گذاری پرداخت  کند.

بر اساس این گزارش بیمه معلم توانست با استفاده از فرصت های مناسب بازار، 6 درصد بالاتر از سود تضمین شده را بین بیمه گذاران این رشته تقسیم نماید .

بدین ترتیب سود قطعی بیمه معلم در سال 97 معادل 22 درصد به حساب اندوخته بیمه گذاران بیمه های زندگی و سرمایه گذاری واریز گردید و پیامک آن طی روزهای آتی برای کلیه  بیمه گذاران و بیمه شدگان ارسال خواهد شد.

در این راستا  سعید گیوه چی، مدیر بیمه های عمر و زندگی بیمه معلم  به تشریح دلایل موفقیت بیمه عمر در این زمینه پرداخت و تصریح کرد:

جوایز برترین های روابط عمومی توسط دکتر غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و اعضای هیئت عامل و تنی چند از مقامات صنعت بیمه به برگزیدگان اهدا شد.

 بیمه معلم در هفتمین جشنواره روابط عمومی شرکتهای بیمه که همزمان با بیست و ششمین همایش سالانه بیمه و توسعه بر گزار شد ، به عنوان روابط عمومی برتر انتخاب شد.

 این جشنواره در هشت شاخص ، روابط عمومی شرکتهای بیمه را بررسی و معرفی می کند و روابط عمومی بیمه معلم در حوزه انتشارات حائز رتبه برتر گردید.

گفتنی است ، روابط عمومی بیمه معلم طی  سال‌های گذشته نیز  در شاخص های  اطلاع رسانی ،تبلیغات ،پژوهش اجتماعی ،مسئولیت اجتماعی  و .. حایز رتبه شده و در جمع روابط عمومی های برتر شرکتهای بیمه قرار گرفته است.

دکتر حیدری کردزنگنه رییس هیئت مدیره بیمه معلم تصریح کرد:  مسئولیت بیمه گران بعد از ۱۳ آذر با تحقق راهبردها

۱۳ آذرماه هر سال گردهمایی بزرگ بیمه گران برگزار می شود تا ضمن اینکه روز بیمه گرامی داشته شود، محفلی برای بیان چالش ها و نقد فرایندها و ارائه راهکار باشد.

خوشبختانه ۱۳ آذر امسال با حضور رئیس جمهور محترم رونق تازه ای یافت و تاکید دکتر حسن روحانی  بر گسترش فرهنگ بیمه بار دیگر بر این امر صحه نهاد که بیمه پیام آور امنیت و آرامش است و بر همه ارکان حکومتی تبیین ارزش بیمه واجب است.

از طرفی تفاوت همایش امسال با سال‌های گذشته برگزاری پنل های تخصصی بود که به همت بیمه مرکزی ، سندیکای بیمه گران ، پژوهشکده بیمه و شرکتهای بیمه برگزار شد و حال و هوای خاصی به مراسم بخشید.

حال با گذشت روز سیزدهم آذر ماه توجه به برخی نکات ضروری است :

نکته اول : بیان نقد و چالش ها تنها به این روز نباید ختم شود بلکه این مباحث باید تداوم یابد تا در نهایت به حل موضوع و پیاده سازی راهکار عملیاتی ختم شود.

جامعه بزرگ صنعت بیمه هر ساله در روز سیزدهم آذر ماه ، سال ها بیمه گری را در ایران را پاس می دارند.

چرا که برکسی پوشیده نیست که صنعت بیمه بازوی قدرتمند بازارهای مالی است و نهادینه شدن توسعه پایدار در سپهر اقتصاد کشور بدون بیمه گری و پوشش ریسک های موجود امکان پذیر نیست. ارتباط تنگاتنگ صنعت بیمه با صنایع و علوم مختلف گواهی است بر این ادعا که نقش بی بدیل بیمه در ارکان مختلف جامعه اجتناب ناپذیر است.

 حضور موثر صنعت بیمه در حوادث سال‌های اخیر از جمله : زلزله کرمانشاه، پتروشیمی بوعلی، سیل ۹۸ و ... کاملا مشهود است.

 اما تلاش بیمه گران برای ایجاد آرامش و اطمینان خاطر در جامعه بدون تلاش کارکنان خدوم و شایسته امکان پذیر نخواهد بود.

نیرو های متخصص و حرفه ای در صف و ستاد از کارکنان شرکتهای بیمه و شعب تا نمایندگان پر تلاش صنعت بیمه ، همگی نقش موثری در توسعه و افزایش ضریب نفوذ دارا هستند.

 در آستانه ۱۳ آذرماه اعلام می دارم ، تحولات بیمه معلم از ورود به بازار سرمایه تا افزایش سهم بازار و تمرکز بر ارزیابی بهینه ریسک ،،،،

مدیون حرفه ای گری و تلاش کارکنان و نمایندگان شایسته بیمه معلم است که پاس می داریم و .... تلاش می کنیم همواره با شایسته سالاری و تعهد حرفه ای ، با سرعت بیشتری در مسیر سند استراتژیک بیمه معلم گام برداریم.

سال 98 از نیمه گذشته و تقویم بیمه گری رخدادهای حساسی را در خود ثبت کرده است.

مروری بر این رخدادها به جهت یادآوری و بررسی تجارب در آینده خالی از لطف نیست.

سیلی که آخرین نیست ...

 بیمه گران سال 98 را با قهر طبیعت آغاز کردند، سیلی ویرانگر که سیطره گسترده ای از ایران را در بر گرفت از شمال تا جنوب...

اگرچه شرکتهای بیمه با حضور موثر و به موقع در مناطق سیل زده و ایفا تدریجی تعهداتشان، تجربه مطلوبی را رقم زدند اما  چند نکته ظریف در این رخداد باید مرور شود تا بتواند درسی برای آینده باشد.

 نکته قابل توجه هوشمندی بیمه مرکزی در انعقاد قرارداد مازاد خسارت در روزهای پایانی سال 97 است که این امر توانست به بسیاری از شرکتهای بیمه که دارای تعهدات قابل توجهی بودند، کمک کند.

بدون شک انعقاد این قرارداد از بار سیل امسال بر دوش بیمه گران کاست و از سویی نشان داد شرکتهای بیمه واگذاری های اتکایی مناسب را در قراردادهای بزرگ باید بیش از هر چیزی در دستور کار قرار دهند.

ماهیت بیمه گری، توزیع بهینه ریسک است و اگر شرکت بیمه ای ریسک های خود را به صورت حرفه ای و متناسب با اصول استاندارد اتکائی توزیع نکند با خسران های غیر قابل جبرانی روبرو میشود.

متاسفانه بدلیل اعمال تحریم ها علیه ایران، امکان انتقال ریسک به خارج وجود ندارد.

لاجرم صنعت بیمه مجبور است با پیاده سازی راهکارهای مختلف از جمله ایجاد کنسرسیوم ها یا قراردادهای مازاد خسارت و یا از طریق پوشش صندوق تحریم، مدیریت ریسک نماید.

بخشی از گفتگوی تلویزیونی مدیرعامل و معاون ایشان را در ادامه بخوانید......

محمد ابراهیم تحسیری مدیرعامل بیمه معلم در حاشیه رویداد کیش اینوکس 2019 در گفت و گو با اکو ایران تلویزیون اینترنتی اقتصاد ایران از رشد 45 درصدی حق بیمه این شرکت در 8 ماهه 98 نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.

مدیرعامل بیمه معلم اعلام کرد : حق بیمه محقق شده 15 درصد بیشتر از بودجه ای است که هیئت مدیره برای سال 98 تصویب کرده بود و پیش بینی می شود همین روند تا پایان امسال ادامه داشته باشد .

محمد ابراهیم تحسیری با بیان اینکه بیمه معلم با تکیه بر تخصص ، همکاری و همدلی کارکنانش مسیر توسعه را پیش می رود ، افزود: اینک حق بیمه تولیدی بیمه معلم به یک هزار و 300 میلیارد تومان رسیده است که همکاری خوب خانواده معلم در جذب بیمه گذاران و حفظ آنان موجب می شود ، روند صعودی را ادامه دهیم.

ایشان درباره نمایشگاه کیش اینوکس امسال یادآورشد: این فضا موجب آشنایی با مجموعه های دیگر می شود ، صنعت بیمه می تواند با دیگر فعالان اقتصادی به ویژه در بازار های مالی آشنا شوند.

محمدابراهیم تحسیری پیشنهاد داد: چنانچه در سال آینده تعداد بیشتری از شرکت های سرمایه گذاری و تامین سرمایه درنمایشگاه حضور داشته باشند ، همکاری ها توسعه می یابد .

مدیرعامل بیمه معلم درباره کلید واژه ای در خدمات بیمه که موجب آشنایی بیشتر مردم با این صنعت شود ، یادآورشد: بیمه معلم دارای بیمه گذاران خوبی مانند جامعه فرهنگی و دانش آموزان است ، طی این سال ها تلاش کردیم اقداماتی انجام دهیم که دانش آموزان با خدمات بیمه آشنا شوند و امروز شاهد آن هستیم که دانش آموزان بیمه معلم را می شناسند و همین شناخت موجب رشد ضریب نفوذ بیمه خواهد شد چون هریک از دانش آموزان یادگرفته اند باید درزندگی و کار خود از خدمات بیمه استفاده نمایند.

نایب رییس هیئت مدیره بیمه معلم از تشکیل کمیته ریسک شهرت در بیمه معلم خبر داد.
بیمه معلم اولین شرکت بیمه ای است که در کنار کمیته ریسک، یک کمیته کارشناسی ریسک تشکیل داده است.
کمیته کارشناسی ریسک بیمه معلم به کمیته ریسک شهرت تغییر یافت تا فعالیت هایش منسجم تر شود.

محمدرضا سمیعی، نایب رییس هیئت مدیره بیمه معلم از تشکیل کمیته ریسک شهرت در بیمه معلم خبر داد و افزود : کمیته کارشناسی ریسک در این شرکت بیمه ای به کمیته ریسک شهرت تغییر یافت و در  قالب واحدی مستقل آغاز بکار کرده است.

به گزارش روابط عمومی بیمه معلم، محمدرضا سمیعی با بیان اینکه بیمه معلم ، اولین شرکت بیمه ای است که در کنار کمیته ریسک، یک کمیته کارشناسی ریسک تشکیل داده است، گفت: در این کمیته روند قراردادها، وضعیت سود و زیان، روند برنامه استراتژیک پنج ساله شرکت و بسیاری مواد دیگرمورد بررسی قرار می گرفت .
نایب رییس هیئت مدیره بیمه معلم تصریح کرد: در نهایت کمیته کارشناسی ریسک بیمه معلم به کمیته ریسک شهرت تغییر یافت تا فعالیت هایش منسجم تر شود، ضمن اینکه طبق استانداردها، ریسک شهرت در واحدهای بیمه ای و بانکی باید یک واحد مستقل باشد.
محمدرضا سمیعی به تشریح ریسک شهرت پرداخت و گفت: ریسک شهرت شامل انواع مختلفی از ریسک مانند (ریسک عملیاتی، ریسک بازار ، ریسک اعتباری و ریسک نقدینگی) است که در نهایت با در نظر گرفتن همه این موارد زیان یا ضرری که ممکن است به بنگاه و برند تجاری وارد شود را اندازه گیری و مشخص می کند.

با به صدا در آمدن زنگ بیمه در روز یکشنبه 19 آبان ماه توسط رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در یکی از دبستان های تهران، همزمان زنگ بیمه در شهرستان محمودآباد استان مازندران توسط بیمه معلم با هدف فرهنگ سازی و تعمیم فرهنگ بیمه به صدا درآمد.
به گزارش روابط عمومی بیمه معلم، این مراسم با حضور فرمانداری محموداباد، مدیران استانی صنعت بیمه، مسئولان ارشد آموزش و پرورش، رییس تعاون و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش، رئیس اداره آموزش و پرورش محمودآباد، در دبستان شهید عبدی روستای بائوده از توابع این شهرستان برگزار شد.
مراسم با تلاوت آیات قرآن، پخش پیام محمد ابراهیم تحسیری مدیر عامل بیمه معلم و سرود سازمانی بیمه معلم در فضایی شاد و نوآورانه اغاز و با سخنرانی مدیر مدرسه ادامه یافت.
در ادامه جعفر خطی دیزآبادی، مدیر شعبه بیمه معلم استان مازندران با اشاره به اهمیت بیمه در زندگی خطاب به دانش اموزان عنوان کرد: پوشش های بیمه ای مسلماً می تواند در زندگی آرامش و آسایش خاطر ایجاد کند.

محمدابراهیم تحسیری مدیر عامل شرکت  بیمه معلم در پی حرکت هوشمندانه رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت ترویج فرهنگ بیمه در مدارس و آغاز طرح سراسری زنگ بیمه ، خطاب به دانش آموزان سراسر کشور پیامی منتشر کرد :

بسم الله الرحمن الرحیم
درود بر شما آینده سازانی که با نوآوری، کوشش و خلاقیت خواهید توانست آرامش و امنیت را برای نسل بعد به ارمغان آورید.
اما تحقق این مهم در گرو حفظ آرامش و تامین امنیت شماست و هیچ می دانید که بیمه می تواند برای شما فرزندان خوب این سرزمین این آرامش را به ارمغان بیاورد ؟
آرامشی شیرین و امنیتی دست یافتنی تا شما و خانواده عزیزتان زیر چتر آن با فراخ خاطر و آسودگی اهدافتان را یکی پس از دیگری رقم زنید.
آن زمان که با قهر طبیعت ، سیل ، زلزله و طوفانهای خشمگین ، زمین و خانه ، شهر و روستای ما را فرا می گیرد،نمی ترسیم چرا که بیمه ساختمان‌ها، خانه ها، مدارس، پل و جاده های ما را پوشش می دهد تا دوباره خانه ای نو و شهری آباد داشته باشیم.

پیام مدیرعامل شرکت بیمه معلم و مصاحبه اختصاصی با معاونت فنی اشخاص در آستانه روز دانش آموز منتشر شد.

// پیام محمدابراهیم تحسیری مدیر عامل بیمه معلم در ادامه می آید ،،،

 

شش سال پیاپی افتخار خدمت رسانی به آینده سازان ایران اسلامی را داشته ایم.

و اکنون در آستانه ۱۳ آبان (روز دانش آموز)، مفتخریم اعلام داریم که با بازبینی در خدمات بیمه معلم، برگ جدیدی از خدمت رسانی به دانش آموزان ایران زمین را ورق زدیم، باشد که خدمات دهی به آینده سازان کشور و جامعه معظم فرهنگیان را تسهیل بخشیم.

بیمه معلم به پاس اعتماد وزارت محترم آموزش و پرورش در راستای برگ تایید این وزارت بر این قرارداد، ضمن افزایش تعهدات و پوشش های بیمه ای از ابتدای سال جاری، به مناسبت روز دانش آموز تسهیلاتی را جهت سرعت عمل در خدمت رسانی در قالب پرداخت سریع خسارات در دستور کار قرار داده است.

بر این باوریم که مهیا سازی امنیت در دانش اموزان، آینده ای امن را برای آنها به ارمغان خواهد آورد و بر خود می بالیم که سهمی هر چند کوچک در ایجاد آرامش خاطر در جامعه بزرگ دانش آموزی داریم.

این شرکت بیمه ای به نمایندگی از صنعت بیمه کشور با خدمت رسانی به آینده سازان این مرز و بوم تلاش می کند تا همواره قرارداد با آموزش و پرورش را تکامل بخشد،

که از جمله این مهم: پرداخت مستقیم خسارت به حساب والدین جهت تسریع و تسهیل در خدمت رسانی می باشد.

شرکت بیمه معلم با اتکا به سند استراتژیک خود و ضرورت پیاده سازی مشتری مداری با تکمیل زنجیره خدمات، با قدرت در کنار دانش آموزان ایران زمین خواهد بود.

 

تشریح نحوه خدمت رسانی به جامعه بزرگ دانش آموزان در گفتگو با عباس معینی معاونت فنی اشخاص بیمه معلم

بیمه معلم در مسیر تکامل خدمت به بیمه شدگان

تسهیل خدمت رسانی بیمه معلم به جامعه بزرگ فرهنگیان در آستانه سیزده آبان

رضایت  80 درصدی در سطح کشور اخذ شد

با توجه به فراوانی تعداد بیمه شدگان در قرارداد حوادث تحصیلی مشتمل بر چهارده میلیون دانش آموز، بیمه معلم در مسیر تکامل خدمت رسانی به بیمه شدگان، تسهیل در ارایه خدمت را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی بیمه معلم، عباس معینی، معاون فنی اشخاص بیمه معلم در آستانه سیزده آبان (روز دانش آموز) با تشریح نحوه خدمت رسانی این شرکت به جامعه بزرگ

دانش آموزان، از بازنگری قرارداد در قالب تسهیل در خدمت رسانی خبر داد و تصریح کرد: فرم های اعلام خسارت بازبینی و یکسری داده ها اضافه گردیده که بر مبنای آن خدمت رسانی با سرعت عمل بیشتری انجام پذیرد.

وی افزود: با پرداخت هزینه ها و غرامت به حساب شماره شبا مشخص شده در فرم اعلام خسارت واریز می گردد. که در واقع با این امر از مراجعه مجدد اولیا دانش آموزان جلوگیری و در وقت و هزینه ایاب و ذهاب آنان صرفه جویی می شود.

به گزارش روابط عمومی بیمه معلم، این شرکت بیمه ای در راستای اعتقاد به ضرورت شفافیت عملکرد و با اتکاء به سند چشم انداز خود گزارشی مبسوط از عملکرد واحد های ستادی در 6 ماه اول سال 98 ارایه کرد.

 شاخص عملکرد معاونت مالی، اقتصادی و پشتیبانی بیمه معلم /6 ماه اول سال جاری/

در حوزه معاونت مالی، اقتصادی و پشتیبانی بیمه معلم، درج نام بیمه معلم در فرابورس در سال گذشته مسیر شفافی را در پیش روی این شرکت بیمه ای قرار داد به صورتی که اهداف مقرر برای سال 98 در این مسیر لحاظ گردد.

یکی از این اهداف، حصول اطمینان از فعالیت شرکت تحت قوانین و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار تهران است که معاونت مالی، اقتصادی و پشتیبانی شرکت بیمه معلم این مهم را در نیمه نخست امسال با قدرت در دستور کار قرار داد.

بر اساس این گزارش از آنجا که نحوه سرمایه گذاری منابع حاصل از بیمه گری برای شرکتهای بیمه دارای اهمیت بسزایی است و سرمایه گذاری بهینه می تواند سودآوری قابل توجهی به دنبال داشته باشد، در این راستا معاونت مالی بیمه معلم با اتکاء به آیین نامه شماره 97 مصوب شورای عالی بیمه، بهینه سازی سرمایه گذاری ها را در دستورکار قرار داده به طوریکه در 6 ماه نخست سال موفق شد افزایش درصد بالای حجم سبد سرمایه گذاری شرکت از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه و کسب بازده بالاتر از شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران را رقم زند.